Монастир у селі Хрещатик. Панорама міста Заліщики. Дністровський каньйон. Руїни Червоноградського замку. Джуринський водоспад. Лавандове поле у Шишківцях.
1-денний тур в Румунію з Чернівців. Південна Буковина: місто Сучава. Монастир Святого Іоанна Нового (Сучавського), монастирі Драгомирна, Воронець та Гумор (ЮНЕСКО). Тронна фортеця в Сучаві + шопінг.
ПРОГРАМА ТУРУ:
Збір групи на площі Філармонії о 6.45.
7.00 - виїзд з Чернівців до пунтку пропуску "Порубне" на кордоні з Румунією.
8.00 - проходження кордону. Виїзд в Ґурагумору.
Екскурсія в православний монастир Воронець, збудований Штефаном ІІІ Великим у 1488 році.
В цьому місті народилась українська письменниця Ольга Кобилянська.
Пам'ятник Ользі Кобилянській. Обід в кафе. Переїзд в монастир Драгомирна.
Відвідування монастиря Драгомірна 16-17 ст. Церква зішестя Св. Духа.
Приїзд в Сучаву. Місто Сучава - давня столиця Молдавського князівства,
головне місто Південної Буковини, місце народження видатного українського церковного діяча Петра Могили.
Екскурсія в Тронну фортецю в Сучаві 14-15 ст.
Екскурсія в православний монастир Святого Іоанна Нового (Сучавського) - небесного покровителя Буковини.
Відвідування супермаркету.
Виїзд в Чернівці.
21.00 - приїзд в Чернівці.
Вартість туру: 695 грн/особа.
Дітям до 12 років - 600 грн.
У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ:
У ВАРТІСТЬ ТУРУ НЕ ВХОДИТЬ:
Варість вхідних білетів:
Вартість комплексного обіду - 30 лей.
Обов'язкова навність біометричного паспорта.
Гривні на леї можна поміняти на кордоні, на території Румунії, або в Чернівцях перед поїздкою.
Опис екскурсійних об'єктів:
Монастир Драгомирна
Монастир Драгомирна є укріпленим монастирським комплексом, побудованим в 1602-1609 роках в селі Мітоку Драгомирней на відстані 12 км на північ від міста Сучава митрополитом Молдови Анастасієм Кримка. Церква монастиря освячена на честь Зішестя Святого Духа (П'ятидесятниці). Монастир Драгомирна був зведений в перші три десятиліття сімнадцятого століття. За допомогою своїх родичів, Лупу і Сіміон Строїч, Анастасій Кримка побудував в 1602 році в своєму маєтку Драгомірешть невелику церкву з каменю і цегли, названу «скитською». В даний час вона знаходиться в монастирському подвір'ї. Відразу ж було розпочато будівництво великої церкви, яка була завершена в 1609 році.
Монастир Драгомирна освячений на честь святих Еноха, Іллі та Іоанна Хрестителя. Велика монастирська церква, завершена в 1609 році, була освячена в свято П'ятидесятниці.
Тронна фортеця в Сучаві.
Тронна фортеця, або Тронний замок, знаходиться в місті Сучава, на північному сході Румунії.
У XIV-XVI століттях місто було столицею князівства Молдова. За наказом одного з князів Петра I Мушата і була побудована в XIV столітті оборонна цитадель – на пагорбі, що височіє на східному краю міста. Вона стала частиною укріплень, які сторіччя будували в Молдові для захисту від османської навали. Тронної фортеця стала називатися, як місце коронації молдавських господарів. Спочатку фортеця виглядала як невеликий квадратний замок з баштами по кутах і в середині кожної стіни. У 1476 році фортеця витримала облогу війська султана Мехмеда II, але при цьому виявилися її слабкі сторони. Тому Штефан Великий почав будівництво кругових бастіонів і зміцнення кріпосних стін. З півночі він оточив фортецю глибоким ровом, через який був зроблений підйомний міст. З фортеці був проведений підземний хід до Свято-Дмитрівській церкві.
Тронную облягали фортецю польські війська в кінці XV –початку XVI століть. Але вона була захоплена лише в 1538 році Сулейманом Пишним не в результаті облоги, і з-за зради знаті, невдоволеної політикою чергового молдавського князя.
У 1684 році потужно землетрус зруйнував фортецю. Протягом двох століть вона залишалася в руїнах, продовжуючи занепадати.
Перші реставраційні роботи в Тронної фортеці почалися на початку XX століття під керівництвом запрошеного з Австрії архітектора Карла Ромсторфера. Але масштабні відновлювальні роботи почалися в 60-ті роки минулого століття.
Сьогодні можна побачити фортецю практично такою, якою вона була п’ять століть тому – з підйомним мостом, мощеними двором, каплицею і навіть лазнею. В ній проводяться тематичні виставки живопису, а з 2006 року фортеця стала однією з майданчиків фестивалю Молдови, присвяченого середньовічному мистецтву.
Монастир Святого Іоанна Нового (Сучавського)
Православний монастир в Буковині. У 1513 році церкву Міреуць (кафедральний собор міста Сучава того часу) була сильно зруйнована вогнем. Тому господар Молдови Богдан III (1504-1517), син Штефана Великого, почав в 1514 році будівництво нового кафедрального собору. У монастирі зберігаються мощі святого Іоанна Нового, який прийняв мученицьку смерть в Акермані в 1332 році. Мощі були доставлені до Сучави в 1402 році господарем Олександром Добрим і зберігалися спочатку в церкві Міреуць, розташованої поблизу, а в 1589 році господар Петро Кульгавий переніс їх в монастир святого Іоанна Нового Сучавського.
Монастир Воронець
Воронець - це діючий жіночий монастир, внесений до списку всесвітньої культурної спадщини, складений організацією ЮНЕСКО. Цей румунський монастир в першу чергу відомий своїм храмом імені Георгія Побідоносця. Стіни цього унікального храму розписані старовинними фресками шістнадцятого століття, причому як всередині, так і зовні.
Монастир Воронець заснований в 1488 році князем Стефаном Великим, а його центральний храм був побудований в рекордні терміни - менше, ніж за чотири місяці. На згадку про цю подію збереглася відповідний напис над входом.
Через унікальних фресок, за храмом Георгія Побідоносця в народі міцно закріпилася назва "Сикстинська капела Сходу". Розпис стін і правда вражає своєю оригінальністю і барвистістю: виконані на яскраво-блакитному тлі, фрески ілюструють знамениті біблійні притчі і сюжети. Найдивовижніше, що незважаючи на минулі століття, фарби нітрохи не вицвіли, і до сих пір вражають своїми насиченими відтінками.
Храм Георгія Побідоносця при монастирі Воронець визнаний однією з найкрасивіших церков Румунії, і подивитися на це місце щодня приїжджає безліч туристів.
Монастир Гумор
Це православний монастир, збудований 1530 року у с. Менестіря Гуморулуй великим логофетом Тоадером Бубуйогом – членом молдовського дивану та його дружиною Анастасією. Монастирська церква носить ім’я Успіння Пресвятої Богородиці (святкується щороку 15 серпня) і Св. Мученика Георгія (23 квітня).
У 1993 році ЮНЕСКО включив Церкву «Успіння Пресвятої Богородиці» і «Св. Георгія» Монастиря Гумор, разом іншими 6 церквами півночі Молдови до переліку пам’яток світової культурної спадщини, в групу Розписані церкви півночі Молдови. Церква Монастиря Гумор – одна з найвідоміших культових споруд румунського середньовіччя. Вона знаходиться на відстані прибл. 300 метрів від руїн старішої монастирської церкви, будівництво якої було здійснено за часів Олександра Доброго (1400-1432). Архітектура сакральної споруди у Гуморі викликає особливий інтерес. Тут вперше в будівництві молдовських церков присутній відкритий притвор і нове приміщення на поверхом вище, яке називається схованкою і яке знаходиться над гробницею. З притвору є вхід у пронаос, а далі – в гробницю і неф. Апсида на східній стіні має круглу форму, де розташований вівтар, який відділяється від нефу дуже старим іконостасом, який вирізняється винятковим різьбленням по дереву. Іконографія, здебільшого, є традиційною і канонічною.
Монастир у селі Хрещатик. Панорама міста Заліщики. Дністровський каньйон. Руїни Червоноградського замку. Джуринський водоспад. Лавандове поле у Шишківцях.
Історичний центр Чернівців. Заповідник Кладовище на вулиці Зеленій. Панорама Чернівців. Чернівецький університет. АКЦІЯ!!!
Оглядова пішохідна екскурсія по Чернівцях + Чернівецький національний університет (колишня резиденція митрополитів).
Відвідування 3 найбільших торгових центрів Сучави - "Iulius Mall", "Shopping City Suceava", Lidl.
СПА-центр в с. Солка, Румунія. Соляні термальні басейни, сауна. Шопінг в супермаркеті Lidl.
Тур до с. Нагоряни. "Шишкові горби". 3-годинна подорож на яхті до Бакоти. Екскурсія в монастир. Панорама "Дністровського моря".
Подільські Товтри. Водоспад Бурбун. Палац, водоспад і парк у Маліївцях. Кам'янець-Подільський. Музей мініатюр "Замки України".
Захоплюючий тур до 2 з "7 Чудес України". Хотинська фортеця. Кам'янець-Подільський. Старе місто. Замок.
Одноденний тур до природного чуда Румунії - каньйон Біказ, Червоне озеро. Дамба в Карпатах.
Похід на Говерлу (2061 м) - найвищу гору Українських Карпат. Яремче. Водоспад Пробій.
Косів. Яворів. Національний природний парк "Гуцульщина". Скеля Терношорська Лада. Водоспад Терношорський Гук. Гуцульська сироварня.
Місто Ясси - культурна столиця Румунії. Цвітіння жоржин у ботанічному саду. Собор Святої Параскеви. Церква Трьох Ієрархів. Палац культури. Шопінг. НОВЕ!!!
Сплав на рафтах по гірській річці Чорний Черемош від Ільців до Верховини. 10 кілометрів яскравих вражень та емоцій!
Галиця. Монастир. Катання на річковому трамваї по Дністру. Камінь кохання. Вовча бухта. Відпочинок на Дністрі.
Буковинсько-Покутські Карпати: Національний природний парк "Вижницький". Косів - сувеніри. Сокільська скеля. Водоспади в Шешорах.
Женецький водоспад. Яремче. Водоспад Пробій. Сувенірний ринок. Буковель. Крісельний підйомник. Озеро. Парк динозаврів.
Захоплююча подорож в підземний світ печер. с. Кривче - печера "Кришталева". Печера "Вертеба". Скельний храм у с. Монастирок.
Романтичний "Тунель кохання" в селі Клевань. Містичний Тараканівський форт. Легендарний замок у Дубно.
Румунські Карпати. Монастирі Путна, Сучавиця, чорна кераміка Марджиня. Соляна шахта Качіка. Шопінг в Сучаві.
Сучава - Тронна фортеця. Монастир Святого Іоанна Нового (Сучавського). Монастирі Драгомирна, Воронець.
Місто-курорт Сатанів. Бювет. Парк хижаків "Арден". Монастир. Водяний млин.
Гора Ігрець 1311 м. Панорама Чорногірського хребта. Полонина Ігрець. Діюча хата-гражда. Музей Дідова аптека.
Яремче. Водоспад Пробій. Сувеніри. Стежка Довбуша та Скелі Довбуша. Коломия.
Прогулянка до найкращих водоспадів Чернівецької області - Буковинських (Смугарських) водоспадів.
Сходження на гору Шпиці 1863 м. Одна із вершин Чорногірського хребта. Скелі "шпиці". Надзвичайні краєвиди на гору Говерлу, Туркул та озеро Бребенескул.
Надзвичайні румунські Карпати. Похід на гору Сухардул-Мік. Відпочинок біля Червоного озера (Лаку Рошу). Прогулянка через каньйон Біказ.
Каньйон Біказ. Червоне озеро. Замок Дракули в Брані. Замок Пелеш в Сіная. Вечірній Брашов.
Похід від Заросляка до високогірного озера Несамовите (1750 м). Міст-віадук у Ворохті. Гора Шпиці та Ребра.
Похід на гору Хом'як (1542 м). Водоспад. Полонина Хом'яків. Панорама Яремче та Чорногірського хребта. Яремче.
2-денний тур в Трансільванію. Соляна шахта Турда. Міста Клуж-Напока та Сібіу. Замок Корвінів в Хунедоарі.
Скелі Довбуша у селі Бубнище біля Болехова. Гошівський монастир. Подорож на "Карпатському трамвайчику" з смт. Вигода.
Від Соколівки по Сокільському хребту через село Бабин до Тюдова. Камінь Тигр. Тюдівська стінка.
Цвітіння рододендронів. Гора Піп Іван Чорногорський (2020 м). Обсерваторія. Терношорська Лада. Водоспад Гук. Ночівля у Верховині.
Гуцульське село Космач. Водоспад Рушір. Музей Довбуша. Кераміка. Прогулянка на г. Сиглін до найвищої гойдалки Карпат.
Подорож на джипах до секретної радіолокаційної станції "Памір" на горі Томнатик. Села Шепіт і Селятин. Водоспад Сучавський Гук. Зоопарк.
Вижниця. Ринок сувенірів у Косові. Буковецький перевал. Похід до легендарних скель "Писаний Камінь".
Перевал Чумирна. Монастир Молдовіца. Музей гуцульської писанки. Карпатська вузькоколійка. Пікнік на природі.
5 годин сплаву на катамаранах по Дністру від Устечка до Заліщиків.
Сходження на гору Маковиця 985 м. Полонина Маковиця. Яремче. Скелі Довбуша. Водоспад.
Львів. Факультативно: екскурсія Підземелля Львова, океанаріум. Центр реабілітації диких тварин у Галичі.
Молдова: Місто Сороки. Фортеця. Циганська Гірка. Свіча Подяки. Панорама Дністра. Парки Цауль і Єдинці.
Гори Ґорґани. Похід на гору Синяк, висота - 1665 м та гору Малий Ґорґан (1592 м). Буковель. Яремче.
Каньйон Біказ. Сігішоара. Замки Дракули в Бран і Поєнарі. Брашов. Траса 7С Трансфагараш. Озеро Балеа. Замок Пелеш.