Монастир у селі Хрещатик. Панорама міста Заліщики. Дністровський каньйон. Руїни Червоноградського замку. Джуринський водоспад. Лавандове поле у Шишківцях.
Під редакцією
д-ра. Д. Квітковського, проф. Т. Бриндзана, А. Жуковського
Видавництво "Д Р У К А Р Т"
Репринтне видання 1956 року
Чернівці
2 0 1 9
У Чернівцях перевидали відому книгу «Буковина. Її минуле і сучасне».
Це репринтне видання унікальної праці буковинських авторів-емігрантів 1956 року.
Видання, накладом у 1000 примірників, побачило світ у чернівецькому видавництві «Друк Арт». Над дизайном обкладинки працював відомий чернівецький художник Іван Балан. Обкладинка зеленого кольору, що символізує зелену Буковину. Книга має майже 1000 сторінок.
Ініціатором перевидання книги став Павло Колядинський, кандидат географічних наук, директор «Чернівецького екскурсійного бюро».
"Хотілося, аби краєзнавці, екскурсоводи та всі бажаючі могли мати правдиву і достовірну інформацію про історію Буковини, - каже Павло. – А ця книга досі залишається однією з кращих і найоб’єктивніших праць про наш край. Також хотілося віддати повагу і данину авторам, які зробили таку об’ємну працю у вигляді книги “Буковина. Її минуле і сучасне”. Ми зробили репринтне видання, тобто книжка повністю повторює вигляд первинного варіанту".
Репринтне видання книжки “Буковина. Її минуле і сучасне” видано за фінансової підтримки благодійного фонду «Кращим Бути», Чернівецької ОДА та обласної ради, турагентства «Чернівецьке екскурсійне бюро».
Також ці кошти були використані на створення електронної версії книги, з якою можна ознайомитись на сайті Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського: http://dobrabiblioteka.cv.ua/ua.
Книга «Буковина. Її минуле і сучасне» побачила світ закордоном у 1956 році. Над нею працювали до 20-ти авторів, які жили в еміграції. На обкладинці вказано трьох із них: Денис Квітковський, Теофіл Бриндзан та Аркадій Жуковський, вони є і упорядниками.
Зараз книга перевидана через 65 років після того, як вона вперше побачила світ. І це перше таке ґрунтовне перевидання цієї історичної праці.
Як відомо, на початку 90-х у Чернівцях видали у 2-частиних «Історію Буковини» Аркадія Жуковського – це праці суто Аркадія Жуковського із цієї товстої книги. Також книга є у вільному доступі на сайті «Diasporianа». Як кажуть історики, було і перевидання у повному об’ємі, невеликим накладом, це була така якісна ксерокопія.
Дозвіл на видання книги надала Ірина Жуковська, донька одного із авторів, відомого історика Аркадія Жуковського, вона живе у Парижі.
"Мені надзвичайно приємно почути, що ця книга знову побачила світ в оновленому вигляді, - написала Ірина Жуковська у своєму листі. - Мій батько дуже гордився би цим. Я знаю, що це було його найдорожчим бажанням як українського патріота, передати цей культурний спадок сучасним і майбутнім поколінням. Сьогодні дуже не простий час, але якщо плануватиметься презентація книги, то я з зроблю все можливе, щоб приїхати. Моя вдячність всій команді і Павлу Колядинському".
Книжка “Буковина. Її минуле і сучасне багато років була чи не єдиним таким солідним виданням з історії Буковини. Сьогодні з’явилося багато нових праць та книг з історії Буковини, але книжка “Буковина. Її минуле і сучасне” є основою багатьох досліджень.
Репринтне видання книжки “Буковина. Її минуле і сучасне” можна придбати у книгарнях Чернівців:
Для замовлення книги, телефонуйте за тел: (095) 86-17-601, (068) 040-18-18.
Коментар історика:
Олександр Добржанський, професор, доктор історичних наук:
"Для свого часу ця книжка була видатною подією. “Буковина. Її минуле і сучасне” - це фактично міні-енциклопедія про Буковину від найдавніших часів до 30-х років минулого століття. Зараз багато інформації з цієї книги оновлено, є новіші дослідження, але цінність цієї книги це не зменшує. Коли книжка була видана у 1956 році за кордоном, тут у нас був Радянський Союз, а там хотіли показати справжню історію Буковини. Це було важливо. І важливо, що вдалося зібрати непоганий колектив авторів. Це в основному вихідці з Буковини, які були на еміграції. Авторів було до 20-ти. Серед них і Аркадій Жуковський (історик), Денис Квітковський (правник) та Теофіл Бриндзан (філолог). Вони також є упорядниками. Треба зауважити, що ця книга відзначається високим рівнем науковості. Це все писалося на основі документів, досліджень і частково на основі власних спогадів. Автори мали доступ до закордонних архівів. Деякі події пам’ятали самі ще до еміграції. Історики цією книгою постійно користуються. Вона є своєрідним базисом для подальших досліджень. І ця книжка – це правдива історія Буковини, без радянських видумок. Навіть більше, “Буковина. Її минуле і сучасне” це був такий своєрідний ляпас радянській історіографії".
Наталія Фещук, піар-менеджер проєкту з перевидання книги «Буковина. Її минуле і сучасне».
Монастир у селі Хрещатик. Панорама міста Заліщики. Дністровський каньйон. Руїни Червоноградського замку. Джуринський водоспад. Лавандове поле у Шишківцях.
Історичний центр Чернівців. Заповідник Кладовище на вулиці Зеленій. Панорама Чернівців. Чернівецький університет. АКЦІЯ!!!
Оглядова пішохідна екскурсія по Чернівцях + Чернівецький національний університет (колишня резиденція митрополитів).
Відвідування 3 найбільших торгових центрів Сучави - "Iulius Mall", "Shopping City Suceava", Lidl.
СПА-центр в с. Солка, Румунія. Соляні термальні басейни, сауна. Шопінг в супермаркеті Lidl.
Тур до с. Нагоряни. "Шишкові горби". 3-годинна подорож на яхті до Бакоти. Екскурсія в монастир. Панорама "Дністровського моря".
Подільські Товтри. Водоспад Бурбун. Палац, водоспад і парк у Маліївцях. Кам'янець-Подільський. Музей мініатюр "Замки України".
Захоплюючий тур до 2 з "7 Чудес України". Хотинська фортеця. Кам'янець-Подільський. Старе місто. Замок.
Одноденний тур до природного чуда Румунії - каньйон Біказ, Червоне озеро. Дамба в Карпатах.
Похід на Говерлу (2061 м) - найвищу гору Українських Карпат. Яремче. Водоспад Пробій.
Косів. Яворів. Національний природний парк "Гуцульщина". Скеля Терношорська Лада. Водоспад Терношорський Гук. Гуцульська сироварня.
Місто Ясси - культурна столиця Румунії. Цвітіння жоржин у ботанічному саду. Собор Святої Параскеви. Церква Трьох Ієрархів. Палац культури. Шопінг. НОВЕ!!!
Сплав на рафтах по гірській річці Чорний Черемош від Ільців до Верховини. 10 кілометрів яскравих вражень та емоцій!
Галиця. Монастир. Катання на річковому трамваї по Дністру. Камінь кохання. Вовча бухта. Відпочинок на Дністрі.
Буковинсько-Покутські Карпати: Національний природний парк "Вижницький". Косів - сувеніри. Сокільська скеля. Водоспади в Шешорах.
Женецький водоспад. Яремче. Водоспад Пробій. Сувенірний ринок. Буковель. Крісельний підйомник. Озеро. Парк динозаврів.
Захоплююча подорож в підземний світ печер. с. Кривче - печера "Кришталева". Печера "Вертеба". Скельний храм у с. Монастирок.
Романтичний "Тунель кохання" в селі Клевань. Містичний Тараканівський форт. Легендарний замок у Дубно.
Румунські Карпати. Монастирі Путна, Сучавиця, чорна кераміка Марджиня. Соляна шахта Качіка. Шопінг в Сучаві.
Сучава - Тронна фортеця. Монастир Святого Іоанна Нового (Сучавського). Монастирі Драгомирна, Воронець.
Місто-курорт Сатанів. Бювет. Парк хижаків "Арден". Монастир. Водяний млин.
Гора Ігрець 1311 м. Панорама Чорногірського хребта. Полонина Ігрець. Діюча хата-гражда. Музей Дідова аптека.
Яремче. Водоспад Пробій. Сувеніри. Стежка Довбуша та Скелі Довбуша. Коломия.
Прогулянка до найкращих водоспадів Чернівецької області - Буковинських (Смугарських) водоспадів.
Сходження на гору Шпиці 1863 м. Одна із вершин Чорногірського хребта. Скелі "шпиці". Надзвичайні краєвиди на гору Говерлу, Туркул та озеро Бребенескул.
Надзвичайні румунські Карпати. Похід на гору Сухардул-Мік. Відпочинок біля Червоного озера (Лаку Рошу). Прогулянка через каньйон Біказ.
Каньйон Біказ. Червоне озеро. Замок Дракули в Брані. Замок Пелеш в Сіная. Вечірній Брашов.
Похід від Заросляка до високогірного озера Несамовите (1750 м). Міст-віадук у Ворохті. Гора Шпиці та Ребра.
Похід на гору Хом'як (1542 м). Водоспад. Полонина Хом'яків. Панорама Яремче та Чорногірського хребта. Яремче.
2-денний тур в Трансільванію. Соляна шахта Турда. Міста Клуж-Напока та Сібіу. Замок Корвінів в Хунедоарі.
Скелі Довбуша у селі Бубнище біля Болехова. Гошівський монастир. Подорож на "Карпатському трамвайчику" з смт. Вигода.
Від Соколівки по Сокільському хребту через село Бабин до Тюдова. Камінь Тигр. Тюдівська стінка.
Цвітіння рододендронів. Гора Піп Іван Чорногорський (2020 м). Обсерваторія. Терношорська Лада. Водоспад Гук. Ночівля у Верховині.
Гуцульське село Космач. Водоспад Рушір. Музей Довбуша. Кераміка. Прогулянка на г. Сиглін до найвищої гойдалки Карпат.
Подорож на джипах до секретної радіолокаційної станції "Памір" на горі Томнатик. Села Шепіт і Селятин. Водоспад Сучавський Гук. Зоопарк.
Вижниця. Ринок сувенірів у Косові. Буковецький перевал. Похід до легендарних скель "Писаний Камінь".
Перевал Чумирна. Монастир Молдовіца. Музей гуцульської писанки. Карпатська вузькоколійка. Пікнік на природі.
5 годин сплаву на катамаранах по Дністру від Устечка до Заліщиків.
Сходження на гору Маковиця 985 м. Полонина Маковиця. Яремче. Скелі Довбуша. Водоспад.
Львів. Факультативно: екскурсія Підземелля Львова, океанаріум. Центр реабілітації диких тварин у Галичі.
Молдова: Місто Сороки. Фортеця. Циганська Гірка. Свіча Подяки. Панорама Дністра. Парки Цауль і Єдинці.
Гори Ґорґани. Похід на гору Синяк, висота - 1665 м та гору Малий Ґорґан (1592 м). Буковель. Яремче.
Каньйон Біказ. Сігішоара. Замки Дракули в Бран і Поєнарі. Брашов. Траса 7С Трансфагараш. Озеро Балеа. Замок Пелеш.