Оглядова пішохідна екскурсія по Чернівцях + Чернівецький національний університет (колишня резиденція митрополитів).
Почали зводити Резиденцію 1864 року за проектом архітектора Йозефа Главки на замовлення православного релігійного фонду Буковини і тодішнього єпископа Євгена Гакмана. Завершили – 1882 року.
Варто зазначити, що спеціально для цього технологічно складного (на той час) будівництва у Чернівцях організували роботу двох цегельних заводів і запрошували найкращих майстрів своєї справи з різних куточків Австро-Угорщини.
Ансамбль Резиденції побудований у синтетичному стилі архітектурних елементів різних епох. Й. Главка, будуючи резиденцію православного єпископа, зробив акцент на романо-візантійському стилі і додав у декор мотиви ренесансної архітектури, готики та іудейські елементи. Архітектор, немов, хотів натякнути на мультикультурність Чернівців.
Складається архітектурний ансамбль з трьох окремих будівель: самої Резиденції митрополита, теологічного факультету (який функціонує і в наш час при ЧНУ) та школи псаломників. До комплексу Резиденції входять також два храми – Семінарська церква Трьох Святителів, церква Іоанна Нового Сучавського та два розкішних парки.
З вишуканим смаком були оздоблені інтер’єри двоповерхового палацу митрополита. В центрі будівлі на другому поверсі була розташована Синодальна зала (Мармурова зала), прикрашена аркадою та живописом. Але від тої величі майже нічого не залишилося, адже наприкінці Другої світової війни центральну частину ансамблю спалили. У правому крилі – знищені покої митрополита, бібліотека (Блакитна зала), домашня церква та трапезна. Крім того були повністю втрачені декорації стін і стелі Синодального залу. Проте збереглися автентичні інтер’єри Жовтої, Зеленої та Червоної зал, стелі яких прикрашені артесонадо.
Реставрували пам’ятку архітектури у два етапи, і хоча первісного вигляду приміщення все ж не набуло, помилуватися , безперечно, є чим.
За центральною частиною ансамблю є парк, в якому ростуть понад дві тисячі дерев і кущів з різних кліматичних зон світу. Є тут і представники середземноморської флори (магнолії, рододендрони тощо).
Прямо перед виходом в парк встановлений бюст творця ансамблю – австрійського архітектора Й. Главки.
Лівий корпус Резиденції – теологічний факультет – в своєму складі має церкву Трьох Святителів (тут проводять літургії священики української православної церкви київського патріархату). У ній повністю збережені настінні розписи та іконостас. Поміж лівим корпусом і центральною частиною ансамблю 2013 року почали закладати перший в Україні Біблійний сад. Першими висадили саджанці кедрів, згодом тут мають з’явитися всі рослини, про які йдеться в Біблії.
Правий корпус Резиденції – школа псаломників – по вісі симетрії має вежу з годинником. Сьогодні тут розташуваний географічний факультет.
За більш ніж 130 років свого існування будівлі не втратили свого чару. З 28 червня 2011 року Резиденція внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
У наш час більшість приміщень колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації використовуються як навчальні аудиторії. На території Резиденції часто знімають фільми та влаштовують романтичні прогулянки молодята.
Оглядова пішохідна екскурсія по Чернівцях + Чернівецький національний університет (колишня резиденція митрополитів).
Для любителів екстріму - прогулянка дренажним тунелем завдовжки 1500 м під резиденцією митрополитів Буковини до вулиці Гагаріна.
Тематична екскурсія районом австрійських та румунських вілл Чернівців - вулиці Садова, Федьковича, Аксенина.
Цвітіння магнолій в Чернівецькому ботанічному саду на вулиці Федьковича.
Екскурсія по старому Чернівецькому кладовищу на вулиці Зеленій. Християнське та єврейське кладовище. АКЦІЯ !!!
Лівий берег Чернівців - Садгора. Колись окреме місто. Монетарня барона Гартенберга. Палац Фрідмана. Казарми. Костел та багато іншого.
Екскурсія розповідає про життя, творчість, побут, коло спілкування відомої буковинської письменниці Ольги Юліанівни Кобилянської у Чернівцях.
Авторська екскурсія-прогулянка "Модні витребеньки старих Чернівців"
Неформальний тур 5 барами та ресторанами Чернівців із дегустацією ексклюзивних місцевих напоїв.
Центральні корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (колишня резиденція православних митрополитів Буковини та Далмації).
Кримінальний світ Чернівців, найгучніші злочини та відомі злочинці. Убивці, ман'яки, злодії, шахраї, "рішали", види покарань і не тільки... НОВЕ!!!
Ексклюзивні інтер'єри, оглядові майданчики та історії Чернівців. Готель "Belle Vue", ратуша, Ощадна каса, Театр, Вірменська церква і не тільки.
Більше 20 яскравих малюнків, що прикрашають стіни, тротуари, під'їзди Чернівців, створені "Академією містомалювання" і не тільки.
Екскурсія знайомить вас із літературною аурою міста, в якому "жили люди і книги" та де "книгарень було більше ніж пекарень".
Архітектурні стилі, деталі, ліпнина, маскарони та статуї. Бездоганне планування вулиць і площ. Вишукані інтер'єри та затишні чернівецькі дворики.