Історичний центр Чернівців. Заповідник Кладовище на вулиці Зеленій. Панорама Чернівців. Чернівецький університет. АКЦІЯ!!!
ПРОГРАМА ЕКСКУРСІЇ:
Події останніх років в світі вкотре нагадали, що найдорожчим для кожної людини є власне її життя. А вже коли виникають проблеми зі здоров’ям, істинними Ангелами для кожного стають лікарі. І сьогодні вони працюють далеко не завжди у кращих умовах, адже «давно минули часи чернівецьких благодійників Фішерів, коли філантропи власним коштом будували дуже розкішні лікарні і ще й клали кошти на рахунки, аби лікарі, лікарні завжди були матеріально забезпечені якнайкраще.
А ми повернемося в ті давніші часи і дізнаємося, коли в нашому місті появився перший дипломований лікар і хто була перша акушерка. Де жили аптекар та провізор, які стали прототипами для одного з найсимпатичнішого чернівецького пам’ятника.
Обов’язково відвідаємо триповерхову кам’яницю в стилі пізньої сецесії, яка була урочисто відкрита 29 листопада 1907 року – тут знаходилось Товариство лікарів Буковини. Землю для споруди подарувало Товариству місто за його благородну місію. Автором проєкту будівлі став архітектор, професор Чернівецької промислової школи Роберт Йозеф Вітек, якому вдалося «скромними засобами створити шедевр, простий і водночас стильний мистецький витвір». Фасад приміщення прикрашає сова над верхнім балконом та змії під нижнім, що були символами мудрости та цілющої сили медицини. Саме в цьому приміщенні народжувались і озвучувались всі передові досягнення в медицині, які знаходили практичне застосування в лікарнях міста.
Дізнаємося, де в Чернівцях знаходився самий модерний санаторій ім. короля Міхая, девізом якого було: «Немає бути нічого, що б нагадувало лікарню». І де замість номера палати були готельні номери.
В якому будинку проживала родина шляхетних і визначних чернівецьких русинів Залозецьких – лікаря Володимира Залозецького, який із відкриттям у Чернівцях крайового шпиталю 1886 в році став головним хірургом краю. А поруч знаходився будинок, за переказами його жителів, власником якого був лікар Косовський. Він замовив в архітектора спеціальний будинок для лікарів і збудував його відповідно до вимог і потреб цієї професії. Саме в ньому майже століття проживала родина лікаря Опанаса Шевчукевича, який створив індивідуальні методи природного лікування (голодотерапія, фітотерапія, гідротерапія) й успішно їх застосовував на практиці. Там же знаходилась і одна з найбільших приватних бібліотек міста.
Розкажемо про таємниці знаменитої аптеки з двома скульптурами – Асклепієм зі своєю дочкою Панацеєю. Помилуємося розкішною спорудою із ангелочками, куди чернівецькі пані поспішали свого часу за найновішими досягненнями в косметології – еліксирами краси і молодості.
Дізнаємося, де знаходився медично-консультаційний пункт, в якому приймав хворих один із найкращих лікарів у Чернівцях, сімейний лікар родини Кобилянських – Володимир Гузар і де знаходилась конспіративна квартира українських підпільників.
Не проминемо помешкання взірцевого лікаря- офтальмолога світової слави, професора Бориса Радзіховського. Це саме він у далекому березні 1949 року, облишивши усі свої справи, їхав через сніги на санях у Кіцмань до крихітного Володі Івасюка, якому лікарі через неуважність ледь не випекли очі. І йому тоді вдалося врятувати очі майбутнього автора «Червоної рути». Цей епізод батько композитора Михайло Івасюк детально описав у повісті «Монолог перед обличчям сина».
Не проминемо послухати про світової слави хірурга і науковця, який вписав в медицину терміни: «клітина Микулича», «тампонада за Микуличем», «хвороба Микулича», «синдром Микулича», «затискач Микулича», «маска Микулича», «кут Микулича» – Яна фон Микулича-Радецького, батько якого спроектував і залишив Чернівцям найґоноровіший символ – Ратушу. Відвідаємо помешкання професора Якова Кіршенблата, який в нашому місті зробив відкриття, гідне Нобелівської премії – винайшов феромони кохання – ендорфіни.
А поруч народилися дві чернівчанки, які вписали свої імена в такий досить непересічний як для жінок розділ медицини – психологію та парапсихологію. Це науковиця, психологиня, літературознавиця, перша жінка, яка здобула ступінь доктора в Бернському університеті – Сюзанна Рубінштейн та парапсихологиня, астрологиня, письменниця,генеральний секретар Австрійського товариства з парапсихології та суміжних галузей наук, президентка і віце-президентка Австрійського астрологічного товариства Зоя Василько. Привідкриємо сторінки, до кого поспішала в Чернівці неординарна і чарівна аристократка, перша жінка-лікарка Софія Окуневська-Морачевська.
А завершимо нашу прогулянку, відвідавши адресу, за якою мешкав напівлегендарний чоловік, непересічна особистість нашого міста – доктор Теодор Цуфлюхт . Він своєю працею та принциповим ставленням до своїх обов’язків подарував Чернівцям один із найкрасивіших міфів про те, що « бруківку чернівецьких вулиць підмітали букетами троянд».
Історичний центр Чернівців. Заповідник Кладовище на вулиці Зеленій. Панорама Чернівців. Чернівецький університет. АКЦІЯ!!!
Оглядова пішохідна екскурсія по Чернівцях + Чернівецький національний університет (колишня резиденція митрополитів).
Відвідування 3 найбільших торгових центрів Сучави - "Iulius Mall", "Shopping City Suceava", Lidl.
СПА-центр в с. Солка, Румунія. Соляні термальні басейни, сауна. Шопінг в супермаркеті Lidl.
Монастир у селі Хрещатик. Панорама міста Заліщики. Дністровський каньйон. Руїни Червоноградського замку. Джуринський водоспад.
Подільські Товтри. Водоспад Бурбун. Палац, водоспад і парк у Маліївцях. Кам'янець-Подільський. Музей мініатюр "Замки України".
Тур до с. Нагоряни. "Шишкові горби". 3-годинна подорож на яхті до Бакоти. Екскурсія в монастир. Панорама "Дністровського моря".
Захоплюючий тур до 2 з "7 Чудес України". Хотинська фортеця. Кам'янець-Подільський. Старе місто. Замок.
Одноденний тур до природного чуда Румунії - каньйон Біказ, Червоне озеро. Дамба в Карпатах.
Похід на Говерлу (2061 м) - найвищу гору Українських Карпат. Яремче. Водоспад Пробій.
Косів. Яворів. Національний природний парк "Гуцульщина". Скеля Терношорська Лада. Водоспад Терношорський Гук. Гуцульська сироварня.
Регіон Марамуреш. Місто Борша. Три гірських перевали. "Кінський" водоспад висотою 90 м. Крісельний підйомник. НОВЕ!!!
Гуцульське село Космач. Водоспад Рушір. Музей Довбуша. Кераміка. Прогулянка на г. Сиглін до найвищої гойдалки Карпат.
Сплав на рафтах по гірській річці Чорний Черемош від Ільців до Верховини. 10 кілометрів яскравих вражень та емоцій!
Дрогобич - старе місто. Солеварня. Церква св. Юрія (ЮНЕСКО). Музей Степана Бандери. Нагуєвичі - музей Івана Франка. НОВЕ!!!
Буковинсько-Покутські Карпати: Національний природний парк "Вижницький". Косів - сувеніри. Сокільська скеля. Водоспади в Шешорах.
500-літній дуб Штефана Великого. Михайлівка - дегустація сирів та меду.Собор старовірів у селі Біла Криниця. Музей у селі Старий Вовчинець. АКЦІЯ!!!
Румунські Карпати. Монастирі Путна, Сучавиця, чорна кераміка Марджиня. Соляна шахта Качіка. Шопінг в Сучаві.
Сучава - Тронна фортеця. Монастир Святого Іоанна Нового (Сучавського). Монастирі Драгомирна, Воронець, Гумор.
Перевал Чумирна. Троллей. Монастир Молдовіца. Музей гуцульської писанки. Карпатська вузькоколійка. Пікнік на природі.
Похід від Заросляка до високогірного озера Несамовите (1750 м). Міст-віадук у Ворохті. Гора Шпиці та Ребра.
Гора Ігрець 1311 м. Панорама Чорногірського хребта. Полонина Ігрець. Діюча хата-гражда. Музей Дідова аптека.
Кращі замки Львівщини в одному турі: Олеський замок. Палац у Підгірцях. Золочівський замок.
Яремче. Водоспад Пробій. Сувеніри. Стежка Довбуша та Скелі Довбуша. Коломия.
Прогулянка до найкращих водоспадів Чернівецької області - Буковинських (Смугарських) водоспадів.
Парк історії землі "Underhill" в Богородчанах. Манявський скит. Манявський водоспад. Івано-Франківськ.
Надзвичайні румунські Карпати. Похід на гору Сухардул-Мік. Відпочинок біля Червоного озера (Лаку Рошу). Прогулянка через каньйон Біказ.
Рахів. Музей екології гір. Прогулянка до водоспаду Лихий, 20 м. заввишки. Форелеве господарство. Кваси. Джерело Буркут.
Вижниця. Ринок сувенірів у Косові. Буковецький перевал. Похід до легендарних скель "Писаний Камінь".
Озеро Синевир. Водоспад Шипіт. Дегустація закарпатських вин. "Теплі води" у Велятино. Кваси - гуцульська піцца. Крафтове пиво. Ділове - центр Європи.
Сходження на одну із найвищих гір Чорногірського масиву Українських Карпат - гору Петрос (висота - 2020 м).
Похід на гору Хом'як (1542 м). Водоспад. Полонина Хом'яків. Панорама Яремче та Чорногірського хребта. Яремче.
Місто Ясси - культурна столиця Румунії. Ботанічний сад. Собор Святої Параскеви. Церква Трьох Ієрархів. Палац культури. Шопінг. НОВЕ!!!
Скелі Довбуша у селі Бубнище біля Болехова. Гошівський монастир. Подорож на "Карпатському трамвайчику" з смт. Вигода.
Від Соколівки по Сокільському хребту через село Бабин до Тюдова. Камінь Тигр. Тюдівська стінка.
Фото-локації над Дністром, кращі за Бакоту. Комарів. Галиця. Монастир. Катання на річковому трамваї по Дністру. Камінь кохання. Вовча бухта.
Сходження на гору Маковиця 985 м. Полонина Маковиця. Яремче. Скелі Довбуша. Водоспад. АКЦІЯ!!!
Захоплююча подорож в підземний світ печер. с. Кривче - печера "Кришталева". Печера "Вертеба". Скельний храм у с. Монастирок.
Музей археології у селі Опришени. Піонова плантація у Глибоці. Червонодібровська Січ. Дуб Айвенго. НОВЕ!!!
Львів. Факультативно: екскурсія Підземелля Львова, океанаріум. Центр реабілітації диких тварин у Галичі.
Подорож на джипах до секретної радіолокаційної станції "Памір" на горі Томнатик. Села Шепіт і Селятин. Водоспад Сучавський Гук. Зоопарк.
Каньйон Біказ. Червоне озеро. Замок Дракули в Брані. Замок Пелеш в Сіная. Вечірній Брашов.
Сходження на гору Шпиці 1863 м. Одна із вершин Чорногірського хребта. Скелі "шпиці". Надзвичайні краєвиди на гору Говерлу, Туркул та озеро Бребенескул.
Каньйон Біказ. Сігішоара. Замки Дракули в Бран і Поєнарі. Брашов. Траса 7С Трансфагараш. Озеро Балеа. Замок Пелеш.
Перші медичні заклади Чернівців. Відомі лікарі та епідемологи Чернівців. Будинок з совою. Перші аптеки міста.