Теплі басейни та сауна в Сонячній Долині у с. Бояни. Монастир у Білій Криниці. Банченський монастир. Дегустація сиру та меду в Михайлівці. НОВЕ!!!
У вартість туру входить: дегустація домашніх сирів, мамалиги, місцевих настоянок !!!
ПРОГРАМА ТУРУ:
9.00 - виїзд з Чернівців. Виїзд в с. Буденець Сторожинецького району.
Село Буденець - місце виготовлення відомої мінеральної води "Буковинська". Каплиця Діви Марії 1891 р. Палац Мікулі кін. ХІХ ст. у псевдоготичному стилі. Парк. Дерев'яна церква кін. ХVIII ст. Набирання мінеральної води. Дегустація сирів, домашнього хліба, мамалиги, калинової цуйки.
Село Чудей - краєзнавчий музей.
Переїзд до смт. Красноїльськ. Покровська церква, церква Іоана Предтечі 1792 р.
Монастир Івана Сучавського "Слатина". Урочище Солонець - купання в басейнах з мінеральною водою типу "Нафтуся". Милування унікальними ландшафтами буковинських Карпат. Пікнік на березі озера. Обід з власних продуктів.
15.00 - Виїзд в Чернівці.
Екскурсія по місту Сторожинець: костел Св. Анни, Свято-Георгіївська церква, синагога, ратуша. Відвідування дендопарку, палац барона Оренштайна.
18.00 - приїзд в Чернівці.
Вартість туру: 225 грн./ особа.
У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом, екскурсійний супровід, дегустація.
Опис екскурсійних об'єктів:
Сторожинець – друге найбільше місто Чернівецької області, адміністративний центр Сторожинецького району. Розташований на лівому березі річки Серет, біля підніжжя Карпат, на українсько-румунському етнічному кордоні, за 20 км на південний захід від столиці краю Чернівців.
Перша згадка про Сторожинець міститься в грамоті молдавського господаря Романа ІІ від 18 лютого 1448 року. Колишній власник Сторожинця, поміщик Оренштайн, у 1912 році перетворив мішаний ліс навколо свого палацу на розкішний парк. Сьогодні дендропарк – пам’ятка природи загальнодержавного значення. У 1945 р. на базі парку створено навчальний заклад – Сторожинецький лісовий коледж. Сьогодні дендропарк є справжньою гордістю міста та зразком садово-паркової архітектури для всієї області.
Перша архітектурна пам’ятка Сторожинця знаходиться безпосередньо в дендропарку і на початку ХХ століття була маєтком засновників парку, родини Оренштайнів – ошатний палац із баштою, на якій ще помітні цифри 1912. З тих часів у маєтку збереглися цікаві дерев’яні сходи.
Сторожинецька ратуша, збудована у 1905 році і є другою на Буковині після Чернівецької як за висотою, так і за красою й оригінальністю. Як і 100 років тому, сьогодні Сторожинецька ратуша є символом місцевого самоврядування в місті - тут розташована міська рада. Навколо ратуші – ціле скупчення старих будиночків, що милують око своїми фасадами та їх оздобленням.
Найоригінальнішою спорудою міста є костел Святої Анни, його високу готичну вежу з годинником видно з багатьох куточків Сторожинця. Деревинний храм збудований у 1794 рік,нНа початку ХХ століття на місці дерев’яної святині побудовано кам’яний костел у неоготичному стилі, якій можна побачити сьогодні. У 60-ті роки ХХ століття храм закрито комуністичною владою, а у 1990 році повернути віруючим.
Ліворуч від костелу Святої Анни знаходиться православна Свято-Георгіївська церква, що була першим в місті великим храмом. Побудована святиня у 1829 році на кошти Катерини Гарсте – дружини Миколи Флондора. Церква і сьогодні вражає своєю величчю і монументальністю.
Як і в більшості містечок Буковини, у ХІХ столітті євреї відігравали значну роль у суспільному житті Сторожинця. Свої богослужіння юдеї провадили у невеликих молитовних домах. Лише наприкінці ХІХ століття на благодійні внески віруючих протягом 1890 – 1900 років споруджено велику синагогу – темпель з рядом культових єврейських споруд, зокрема, міквою (ритуальною лазнею). Відтоді і до початку Першої світової війни темпель був центром єврейського життя міста. Росіяни, що тричі захоплювали місто, перетворили синагогу на військовий склад російської армії, а мікву зруйнували. Але після закінчення війни темпель було відремонтовано коштами нащадків родини Оренштайнів. Після Другої світової у Сторожинці залишилося лише 10 єврейських сімей. Решта була знищена нацистами або депортована до Сибіру за рішенням Москви. З тих пір синагога для богослужінь не використовувалася. У перетвореному будинку колишнього темпля сьогодні розміщується спортивна школа.
Село Буденець вперше згадується у молдавському літописі у 1435 році . Колись це було декілька хуторів у долині річки Малий Серет, об’єднаних пізніше під назвою Буденець, що пішла від назви потоку Будей – притоку Малого Серету. Перед в’їздом до села ліворуч від дороги у лісі на пагорбі стоїть невеликий, але симпатичний і високий костел-капличка Успіння Пресвятої Діви Марії, який побудовано у 1891 році для місцевих римо-католиків коштом Марії де Петріно. Пізніше споруда стала могильною капличкою родини Петрино. У міжвоєнний період костел майже не використовувався. Лише на престольне свято – день Успіння Богородиці в каплиці провадилася меса. Після другої світової костел було закрито, він поступово руйнувався, і лише в середині 90-х років минулого століття храм було повернено віруючим. Майже у центрі села ліворуч від головної дороги увагу привертає палац кінця ХІХ століття, що нагадує про колишню велич польських поміщиків – хазяїв Буденця. За переказами, палац побудував пан Мікулі, за якого вийшла заміж донька землевласника Волчинського. Навколо палац оточував дендропарк, від якого сьогодні залишився лише невеличкий сквер з 300-річним дубом.
Поруч з палацом розташований невеличкий флігель. Палац Мікулі дійшов до наших часів майже в ідеальному стані, і є одним з найоригінальніших пам’яток палацового мистецтва на Буковині.
Сьогодні в палаці розташована загальноосвітня школа з румунською мовою навчання.
Напроти палацу ліворуч від головної дороги на базі джерела гідрокарбонатно-натрієвої мінеральної води «Буковинська-2» будується бювет мінеральних вод та сучасний туристичний комплекс, а на базі іншого джерела, що має назву «Буковинська» вже побудовано завод мінеральних вод.
У центрі села, розташована ще одна пам’ятка - дерев’яна. церква Св. Архангелів Михаїла та Гавріїла, була побудована протягом 1799 – 1803 років у типовому для Буковини «хатньому» стилі.
А в самому центрі Красноїльська увагу приверта комплекс двох храмів: Красноїльська церква Покрови, зведена в часи «перебудови» і освячена у 1991 році. В наві цього храму зберігається Красноїльська ікона Божої Матері, написана у 50-ті роки ХХ століття іконописцем Смирновим – переселенцем з Росії, який створив її для православної родини Андронників, які в свою чергу подарували її друзям з бідної родини Митриків. У 1995 році ікона вперше виявила свої надприродні властивості – «заплакала». Власники ікони віднесли її до старої Івановської церкви, де настоятель храму Василь Павленко, помістивши її до вівтаря, побачив на зворотному боці ікони сліди маслянистої речовини, яка пізніше пропитала ікону і почала проявляти свої чудодійні властивості, зцілюючи мешканців Красноїльська і паломників з інших місць.
В тіні нового великого храму ховається маленька мурована церква Іоанна Предтечі, збудована у 1792 році на кошти боярина Александру Ільшчі, є унікальним для Буковинського Прикарпаття взірцем мурованого храму.
На території храмового подвір’я у старовинній хаті під гонтом розташований етнографічний музей, створений у 1999 році з метою виховання у молоді пошани до збереження національних традицій та звичаїв, розвитку національної та духовної свідомості, формування інтересу до історії свого роду.
Південною околицею Красноїльська є хутір Слатина, що протягнувся на два кілометри уздовж потоку Солонець (інша назва – Езерул) під самим лісом. Тут у 1995 року було закладено жіночій монастир Святого Великомученика Івана Сучавського «Слатина». Монастир і досі знаходиться у стадії розбудови. На сьогодні на території монастиря розташовано чернечій корпус із домовим храмом та криниця. Будується монастирська церква. На храмове свято – 15 червня монастир відвідає багато прочан і туристів.
На південній околиці кута Слатина у витоках річки Солонець знаходиться унікальна криниця. Її глибина складає 12 метрів, а концентрація солі настільки велика, що у воді навіть не тоне куряче яйце. У старі часи за соляною водою приїжджали з усієї Сторожинеччини, і навіть з Південної Буковини (нині – це територія Румунії). Обмінювали її як на гроші, так і на шкіру, зерно, інші товари. Цікаво, що рівень води у криниці не падав. На тій самій позначці він тримається і тепер. Сьогодні джерело знаходиться на території приватного володіння нащадка колишнього володаря криниці Віктора Германа за огорожею.
Теплі басейни та сауна в Сонячній Долині у с. Бояни. Монастир у Білій Криниці. Банченський монастир. Дегустація сиру та меду в Михайлівці. НОВЕ!!!
Тюльпанове поле в Мамаївцях. Лужанська Вознесенська церква 15 ст. - найстаріша кам'яна церква Буковини.
Піонова плантація у Глибоці. Слов'янське городище з панорамою. Сироварня та пасіка в Михайлівці. НЕ ПРОПУСТІТЬ!!!
Тур до с. Нагоряни. "Шишкові горби". 3-годинна подорож на яхті до Бакоти. Екскурсія в монастир. Панорама "Дністровського моря".
Вижниця. Тюдівська скеля. Кам'яна Багачка. Музей Федьковича в Путилі. Криївка в Усть-Путилі. Дегустація та прогулянка в гори. 190 років від народження Ю. Федьковича.
Джерела "Черешенька", "Діяна", "Лужки", "Бик". Буковинські Карпати. Село Виженка. Національний природний парк Вижницький. Урочище Лужки.
3 дні в Буковинських Карпатах. Путильський район. Подорож до високогірного озера Буковинське око. Гора Яровиця (1574 м). Памір. Буковинські водоспади. Сплав по Черемошу.
Вашківці. Лужанська церква. Аннина гора. Вижниця. Перевал Німчич. Берегомет. Пасіка.
Красноїльськ - басейни з цілющими водами. Дегустація сирів. Набирання мінеральних вод у с. Буденець. Монастир Слатина. Сторожинець.