ПРОГРАМА ТУРУ:
10.00 – Виїзд з Чернівців в напрямку райцентра м. Герци. Приїзд в с. Мольниця. Дитячий будинок, яким опікується монастир.
Огляд комплексу православного Свято-Вознесенський чоловічний монастиря Банчень:
Благовіщенський Собор з каплицею преподобного Кукші, Свято-Преображенський Скит, Покровська церква з підземним Храмом Прп. Серафіма Саровського, дзвінниця.
Свято-Троїцький Собор, трапезна, келії монахів, монастирський цвинтар.
Безкоштовний обід в трапезній монастиря або в кафетерії біля Банченського монастиря, де пропонують домашню випічку та гарячі напої.
Переїзд у с. Біла Криниця. Біла Криниця - з першої половини XIX ст. - центр православної митрополії церкви росіян-старообрядців у східній Європі. Огляд Успенського Собору жіночого монастиря (1908 р.), церкви Козьми і Дем'яна.
Факультативно: літературно-меморіальний музей української письменниці Ольги Кобилянської у с. Димка. Краєзнавчий музей у с. Старий Вовчинець.
17.00 - повернення в Чернівці.
Вартість туру: 300 грн/ос.
У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ: трансфери, екскурсійний супровід, страхування.
У ВАРТІСТЬ ТУРУ НЕ ВХОДИТЬ: харчування, вхідні білети у музеї.
Примітка: екскурсія може відбутись у будь-який інший день тижня, якщо сформується група (мінімальна кількість - 6 осіб).
В маршрут також можна включити (на вибір):
- відвідування 500-літнього дуба Штефана Великого,
- меморіал солдатам 1-ої Світової Війни у с. Валя-Кузьмін,
- краєзнавчий музей у с. Старий Вовчинець,
- літературно-меморіальний музей-садиба Ольги Кобилянської у с. Димка.
- Сироварня у селі Михайлівка "Буковинська сироварня",
- Оранжерея тропічних рослин у с. Кам'янка.
- Археологічний музей в с. Опришени.
Вартість екскурсії для груп:
Кількість туристів: |
18 осіб |
35 осіб |
50 осіб |
Вартість (грн) з особи: |
200 |
180 |
150 |
Опис екскурсійних об'єктів:
На території Чернівецької області є більше 10 православних монастирів. Деякі з них були засновані ще наприкінці XV ст. і відродились у роки незалежності, інші - були засновані зовсім нещодавно. Пропонуємо Вам оглянути 2 унікальні буковинських монастирів - Банченський та Біло-Криницький монастирі.
Банченський Свято-Вознесенський монастир
Незважаючи на своє нещодавнє заснування - 1996 р. цей чоловічий монастир по праву вважається одним із найбільших і найкрасивіших монастирів України. Монастир знаходиться в Герцаївському районі Чернівецької області, 95 % населення району - етнічні румуни. Відстань від монастиря до обласного центру - Чернівців - близько 25 км. Тут ви відчуєте колорит румунського села! Вознесенький собор, Покровська церква, келії монахів, трапезна, дзвінниця висотою 65 м. (не поступається дзвінниці Почаївської Лаври). Троїцький собор - найбільший і найрозкішніших православний храм із збудованих у новочасній Україні.
Біла Криниця
З цим селом пов'язана історія російської старообрядницької церкви. Рятуючись від рекрутчини та релігійних переслідувань, старообрядницькі наслідувачі у 70-ті роки XVIII сторіччя тікали на південь і з дозволу австрійської влади компактно осідали на Буковині. У 1830 році тут був заснований монастир, і Біла Криниця перетворилась на центр старообрядництва та місце перебування митрополита. У 1901-1908 роках за проектом віденського архітектора Кліка та коштом московського купця Г. Овсянникова (понад півмільйона золотих карбованців) була зведена розкішна соборна Успенська церква у псевдоросійському стилі.