Похід на гору Кукул 1539 м. Полонина Кукул. Панорама Говерли та всього Чорногірського хребта.
ПРОГРАМА ТУРУ:
6.00 - відправлення автобусом з Центральної площі, 10.
Переїзд через Вижницю в Путилу або через с. Долішній Шепіт та перевал Шурдин, с. Руська в с. Шепіт Путильського району (в залежності від погодних умов та стану дороги).
11.00 - приїзд в с. Шепіт, одне з найбільш віддалених Карпатських сіл України.
Огляд дерев'яної церкви Св. Іллі 1898 р. у Шепоті та водоспадів на р. Сучава.
Перевал Джогіль.
11.30 - 19.00 - Пішохідна мандрівка через високогірні села до найвищої гори Буковинських Карпат - г. Яровиці (1574 м.). Гора Томнатик (кодова військова назва "Памір"). Огляд покинутої радянської радіо-локаційної бази. Спуск до с. Шепіт.
Протяжність пішохідного маршруту складає 25 км.
18.00 - Виїзд в Чернівці.
23.00 - орієнтовний час приїзд в Чернівці.
Вартість туру: 400 грн/особа.
У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом, супровід гіда.
У ВАРТІСТЬ ТУРУ НЕ ВХОДИТЬ: харчування, довіз спецтранспортом до початку маршруту.
Вартість довозу до початку пішохідної частини маршруту - 80 грн.
Увага! На цей тур обов'язкова наявність українського паспорта або свідоцтва про народження (для дітей). З собою необхідно взяти плащ від дощу, зручне взуття.
Опис екскурсійних об'єктів:
Шепіт
Шепіт – село мальовничих краєвидів та дзвінких водоспадів, де поміж високих смерек розгулює шепіт лісів. Одне з найбільш віддалених Карпатських сіл України добре відоме багатьом туристам через те, що саме в цьому невеличкому селі, розміщеному на кордоні з Румунією, бере початок чимала кількість туристичних маршрутів. Зокрема, маршрут до відомої та популярної гори Томнатик. Також через Шепіт пролягає дорога до менш знаних Гринявських гір. Місцеві горяни пишаються розташованим тут геологічним заказником та відомим водоспадом «Сучавський Гук». Це транзитний центр для багатьох відпочивальників, які мандрують на Шурдинський перевал. Старий п`ятисотрічний Шепіт є місцем не лише змішаних українсько-румунських традицій, а й місцем народження відомого румунського композитора Чипріяна Порумбеску, скупченням народних умільців, що дивують своїм ремеслом та дерев`яним шедевром зодчества - церквою Святого Іллі. Оригінальний зразок церковного будівництва вирізняється поміж існуючих в Україні своєю довершеністю, вишуканими пропорціями та формами, що не залишають байдужим жодного відвідувача.
Перевал Шурдин
Перевал Шурдин вважається найвисокогірнішим автомобільним перевалом в Україні. Але закохує він у себе екстремалів не своєю висотою, яка сягає 1173 метрів над рівнем моря, а насамперед зачаровує цілим десятком неочікуваних поворотів, долаючи які перехоплює подих, адже зовсім поруч, за вікном автомобіля проглядаються височезні урвища. При подоланні вперше цього карпатського хребта між Берегометом та Селятином адреналін гарантовано. Варто зазначити, що тут під час Першої Світової війни велись кровопролитні бої між російськими та австро-угорськими військами. На місці братської могили загиблих місцевими мешканцями було споруджено церковку Архістратига Михаїла. Це не єдине місце, де можна зупинитися, перевести подих та насолодитись пейзажами буковинських Карпат.
Гора Томнатик
Військова кодова назва радянської радіо-локаційної бази - "Памір" і до того популярну вершину Томнатик перетворила в топове туристичне місце. На покинутій військовій базі з таємною диво-технікою, на півторатисячній висоті над рівнем моря, нині проводяться культурні фести та фольклорні свята, концерти, весілля і навіть знімаються відеокліпи для популярних зірок шоубізу.
Всіх відчайдухів, які бажають вдихнути на повні груди запах гірських карпатських вітрів, незважаючи на далеку і нелегку дорогу та температурні перепади, ласкаво просимо познайомитимь із розсекречиними залишками радянської інженерії та помилуватись з вершини Томнатика величчю Карпатських гір.
Сучавські водоспади
Неймовірно красивий каскад трьох водоспадів з бурхливими потоками, котрі стікаючи з пятиметрової висоти видають своєрідний звук, який в народі прозвали «гуком». Ці водоспади не можуть похизуватися великими об'ємами падаючої води, але кожен з них вартий того щоб його побачити і біля нього помедитувати. «Сучавський Гук» - це унікальний природний пам`ятник Чернівецької області розташований на річці Сучава поблизу села Шепіт. Шлях до водоспадів не вимагає особливої підготовки, а навпаки подарує гарний настрій туристам і наситить їх легені найчистішим гірським повітрям.
Правила бронювання турів:
Похід на гору Кукул 1539 м. Полонина Кукул. Панорама Говерли та всього Чорногірського хребта.
Вижниця. Ринок сувенірів у Косові. Буковецький перевал. Похід до легендарних скель "Писаний Камінь".
2-денний тур зі cходженням на г. Піп Іван Чорногорський (2020 м). Водоспади. Вухате каміння. г. Смотрич. Ночівля у Верховині.
Похід на Говерлу (2061 м) - найвищу гору Українських Карпат. Чорногірський хребет.
Сходження на одну із найвищих гір Чорногірського масиву Українських Карпат - гору Петрос (висота - 2020 м). Похід зі сторони Козмещика.
Похід від Заросляка до високогірного озера Несамовите (1750 м). Міст-віадук у Ворохті. Гора Шпиці та Ребра.
Косів. Яворів. НПП "Гуцульщина". Скеля Терношорська Лада. Водоспад Терношорський Гук. Гуцульська сироварня.
Похід на полонину Кострича від Кривопільського перевалу до Верховини. Найкраща панорама Чорногірського хребта.
Зимовий похід на гору Хом'як (1542 м). Полонина Хом'яків. Панорама Яремче та Чорногірського хребта. Місто-курорт Яремче.
Гора Ігрець 1311 м. Панорама Чорногірського хребта. Полонина Ігрець. Діюча хата-гражда. Музей Дідова аптека.
Вижниця. Село Виженка. Перевал Німчич. Похід до скель Протяте каміння. Камінь Соколине око.
Гора Яровиця - найвища гора Буковинських Карпат. Купола на "Памірі" - покинута радянська військова база. Церква Св. Іллі та водоспад у с. Шепіт. Перевал Джогіль та Шурдин.