Вижниця. Ринок сувенірів у Косові. Буковецький перевал. Похід до легендарних скель "Писаний Камінь".
Похід на Говерлу (2061 м) - найвищу гору Українських Карпат. Чорногірський хребет.
ПРОГРАМА ТУРУ:
5.45 - збір групи на площі Філармонії.
6.00 - виїзд з Чернівців
Переїзд через Яремче (або Верховину) до урочища Заросляк.
10.00 - 17.00 - похід на найвищу гору України - г. Говерла (2061 м).
Перекус з власних продуктів.
17.00 - виїзд в Чернівці.
По дорозі (в разі наявності вільного часу) зупинка в м. Яремче.
Водоспад Пробій.
21.00 - приїзд в Чернівці.
Примітка: в разі заторів чи ремонту доріг маршрут може бути змінений на:
"Чернівці - Верховина - Заросляк".
Вартість туру: 800 грн. Діти до 12 років включно - 700 грн.
У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ:
У ВАРТІСТЬ ТУРУ НЕ ВХОДИТЬ:
Вартість вхідних білетів:
Від шлагбаума до притулку "Заросляк" можна під'їхати спеціальним транспортом.
Вартість трансферу - 200 грн з особи. Відстань 8 км.
Посадка в автобус здійснюється згідно схеми розсадки.
Купити туристичних одяг та спорядження зі знижкою. Спитайте у менеджера як.
Для сходження у весняно-осінній сезон:
Одяг:
Увага: в горах погода стрімко змінюється!
Особисті засоби індивідуальної медичної допомоги:
Індивідуальне спорядження:
Гарних подорожей! Приємних вражень!
Увага! Приймаючи рішення про сходження, зверніть увагу на стан свого здоров'я та протипоказання!
Для учасників походу на Говерлу з собою потрібно мати (зимове сходження):
Опис екскурсійних об'єктів:
Яремче називають перлиною Карпат. Найбільш відвідуваними місцями є водоспад Пробій на річці Прут, камінь та скелі Довбуша, Музей етнографії та екології Карпатського краю. Там можна побачити унікальні картини, за якими відслідковується складний і тривалий процес формування Карпатських гір. Гори оточують Яремче з усіх сторін: з півдня і південного заходу – хребет Явірник, з заходу – Щивка, Чорногориця, Синячка, зі сходу – Маковиця. Окрасою Яремчі є водоспад Пробій. У XIX ст. великий перепад води заважав сплаву деревини і його частково підірвали. Керівник тієї операції Е. Головкевич зізнався, що вибух лише попсував неповторну красу водоспаду, а бажаного результату досягнуто не було. За Делятином Прут стає ширшим, повільнішим і тече на північний схід. Своє знайомство з Гуцульщиною багато туристів розпочинає саме з передмістя Яремчі – Дори, яку називають дверима в Карпати, що їх прорубав швидкоплинний Прут між двома гірськими вершинами – Маковицею та Чорногорицею. Цей населений пункт є своєрідним гуцульським Єрусалимом. В Дорі, яка налічує біля трьох тисяч мешканців, збудовано п’ять Божих храмів, серед яких парафіяльна церква Чуда Архистратига Михаїла та церква пророка Іллі при монастирі студитів.
Село Заросляк розташоване неподалік курортного містечка Ворохта Івано-Франківскої області. Високогірне село, яке знаходиться на висоті 1300 метрів над рівнем моря, легко ховається в лісах природнього карпатського заповідника з дивовижно красивими лісними масивами і обласканими сонцем гірськими вершинами.. Заросляк – це ворота до Карпатскої Говерли. Якщо пройти повз одноіменну турбазу і звернути на ліво, то є можливість познайомитись з сувенірними скарбами високогірної ярмарки. Орієнтиром на цьому шляху буде невеличка капличка. А ось зовсім неподалік - біля великого мосту, є вказівник маршрутів до вершини Говерли: синій, зелений і жовтий. Місцеві вважають, що синій маршрут є найкоротшим і найшвидшим для досягнення мети.
Говерла – найвища гора українських Карпат. Її висота - 2061 метр над рівнем моря. «Сніжна гора» раніше називалась «Говирлою». Перший туристичний маршрут на Говерлу був прокладений в 1880 - му році. Сьогодні майже кожний день до її вершини прямує лавина туристів. Вражаюча чистота повітря і відчуття злиття в єдине ціле людини з природою тут змусить вас забути про найбільші неприємності і відчути їх нікчемність в порівнянні з величчю природи. З вершини Говерли проглядається низка гір Чорногірського хребта і обсерваторія на горі Піп Іван. А в хорошу погоду можна чітко розгледіти навіть міста Івано-Франківськ, Коломию, Снятин і кордон з Румунією. Одна із легенд говорить про те, що Прут і Говерла були в древності юнаком та дівчиною і кохали один одного, поки про це не дізнався Цар Гір, батько дівчини. Він заховав свою доньку від хлопця перетворивши її в гору. Хлопцю ж треба було зійти на вершину гори до сходу сонця, щоб розчаклувати кохану. Та він не зумів цього зробити. А сів біля підніжжя гори і гірко заплакав. З тих пір з цього самого місця річка Прут починає свій шлях до синього моря, перетворюючись в дивовижний 80 -ти метровий водоспад.
Водоспад Гук Женецький називають односкатним красунчиком. Без фотоапарату та відеокамери сюди іти не можна. Заворожуюче середовище навколо водоспаду надовго залишиться в вашій пам`яті, а казкові пейзажі Горганського гірного масиву - на світлинах, які ви не втомлюючись будете переглядати з вашими друзями. Живописна ріка Женець, стрункі довгоногі смереки, майже ідеальна дорога над стрімкими водами гірської ріки, принесуть вам одне задоволення від зустрічі з природним дивом - Гуком Женецьким.
Правила бронювання турів:
Вижниця. Ринок сувенірів у Косові. Буковецький перевал. Похід до легендарних скель "Писаний Камінь".
2-денний тур зі cходженням на г. Піп Іван Чорногорський (2020 м). Водоспади. Вухате каміння. г. Смотрич. Ночівля у Верховині.
Похід на Говерлу (2061 м) - найвищу гору Українських Карпат. Чорногірський хребет.
Сходження на одну із найвищих гір Чорногірського масиву Українських Карпат - гору Петрос (висота - 2020 м). Похід зі сторони Козмещика.
Похід від Заросляка до високогірного озера Несамовите (1750 м). Міст-віадук у Ворохті. Гора Шпиці та Ребра.
Косів. Яворів. НПП "Гуцульщина". Скеля Терношорська Лада. Водоспад Терношорський Гук. Гуцульська сироварня.
Зимовий похід на гору Хом'як (1542 м). Полонина Хом'яків. Панорама Яремче та Чорногірського хребта. Місто-курорт Яремче.
Похід на полонину Кострича від Кривопільського перевалу до Верховини. Найкраща панорама Чорногірського хребта.
Гора Ігрець 1311 м. Панорама Чорногірського хребта. Полонина Ігрець. Діюча хата-гражда. Музей Дідова аптека.
Похід на гору Кукул 1539 м. Полонина Кукул. Панорама Говерли та всього Чорногірського хребта.
Вижниця. Село Виженка. Перевал Німчич. Похід до скель Протяте каміння. Камінь Соколине око.
Гора Яровиця - найвища гора Буковинських Карпат. Купола на "Памірі" - покинута радянська військова база. Церква Св. Іллі та водоспад у с. Шепіт. Перевал Джогіль та Шурдин.