+38 (0372) 90-92-20
+38 (095) 86-17-601
+38 (068) 04-01-818
+38 (063) 92-69-558
Квартири подобово:
+38 (095) 861-76-00
 
 
Карта Чернівців:
 
 
Наші партнери:
 

 
Tourmarketing Ucraina

Таємниці Садгорина замовлення


 
50 грн
з особи

Опис екскурсійних об'єктів:

Садгора – невеличке містечко на лівому березі річки Прут, що з 1965 року є частиною Чернівців. Воно засноване в часи російсько – турецької війни (в 1770 році). В цей період на окраїні Чернівців було зведено авантюрним бароном Миколою Гартенбергом монетний двір. Оскільки Gartenberg в буквальному перекладі означав «Сад-гора», то і ремісниче поселення стали називати Садгорою. Монети, які карбувались у монетному дворі мали герби Молдови і Волошини, тому сучасники садигурську монету називають прабабусею Євро.

Монетний двір – перше мануфактурне виробництво в Чернівцях. Історія: Російське військо, взявши Хотинську фортецю й увійшовши в Молдавське князівство, а потім і у Волоське, не мало грошей, щоб розплачуватись з місцевим населенням за харчі. Тому імператриця Катерина заключила угоду на виготовлення грошей з авантюрним датчанином Петером–Ніколаусом Нейгартом (далі Миколою Садигурським), який  навчившись гірничій справі в Копенгагені, карбував гроші в Німеччині та Польщі, а в Заліщиках (нині Тернопільська обл.) мав свою суконну мануфактуру та чимало скупленої нерухомості на території Речі Посполитої. Барон чотири роки мешкав та території Садигури, контролюючи процес. Працівники Монетного двору карбували монети з  переплавлених гармат з під Хотина, де велися основні бойові дії. На монетах герб Росії не зображувався, але монета об`єднувала різні грошові системи.

Костел Святого архангела Михаїла - один із найстаріших римо - католицьких храмів на території Буковини. Церква заснована  після російсько – турецької війни в 1778 році, оскільки значна частина мешканців Садгори сповідувала католицизм. Серед них були поляки та німці. Католики становили 10% від загальної кількості мешканців Садгори. До будівництва храму долучались євреї. Старожили розповідають, що в костелі був орган, на якому грав легендами оспіваний горбань. У 60-х роках ХХ століття костел  було закрито. В ньому розміщувався  склад продовольчих товарів. Повернули храм римо-католицькій громаді на початку 90-х років. Час від часу храм переживає реставраційні процеси.

Кавалерійські казарми на Новій Жучці в Садгорі було  споруджено в 1887 році. Ліворуч казарм розміщено школу  верхової їзди, праворуч - столову (Kantine).

Палац Фрідмана або Синагога-клойз – споруда, яка збирає навколо себе туристів з усього світу,  оскільки була і залишається  центром хасидського юдаїзму. Синагога з розкішними мавританьськими архітектурними елементами разом із прилеглим до неї комплексом та резиденцією була володінням цадика  Фрідмана – духовного батька садогурських  хасидів, який настільки любив розкіш, що носив золоті сандалі без підошв. Ще він при  житті володів даром зцілення безнадійно хворих і, за свідченнями паломників, не втратив їх і після смерті. Євреї, які оселилися в Садогурі (Садгорі) наприкінці XVIII століття відіграли велику роль у економічному та культурному розвитку містечка. Вони не лише створили архітектурне обличчя Садгори, але й перетворили місто в місце ярмарків. На той час євреї становили 70 – 80 % населення містечка. Більшість з них  були ремісниками і займались торгівлею. Грамотою цісаря Франца ІІ Садгора офіційно отримала статус «торгового містечка»,  а у ХІХ столітті  стала важливим торгово-промисловим центром австрійської Буковини. Тодішній її власник, барон Мустяца, домігся проведення у Садгорі щорічних міжнародних ярмарків.

 
Екскурсію проводить краєзнавець, дослідник історії Садгори - п. Ярослав Волощук.
 
 
"А на тому боці, там живе Марічка..."
щоденно

Оглядова екскурсія по місту Чернівці + Чернівецький університет (колишня резиденція митрополитів).

ПРОГРАМА ТУРУ
75 грн
з особи
Чернівецький університет
щоденно

Центральні корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (колишня резиденція православних митрополитів Буковини та Далмації).

ПРОГРАМА ТУРУ
60 грн
з особи
Підземні Чернівці
31.12.19

Для любителів екстріму - прогулянка дренажним тунелем завдовжки 1500 м під резиденцією митрополитів Буковини до вулиці Гагаріна.

ПРОГРАМА ТУРУ
175 грн
з особи
Храми Чернівців
на замовлення
Екскурсія детально знайомить із поліконфесійним світом Чернівців. Історія та архітектурні особливості церков, костелів та синагог. Визначні церковні діячі міста.
ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Ретро-екскурсія "Вітання з Чернівців"
під замовлення

Театралізована екскурсія по місту Чернівці. Шляхетні інтер'єри старого міста. Історії кохання. 

ПРОГРАМА ТУРУ
100 грн
з особи
Графіті-тур по Чернівцях
10.11.19

Більше 20 яскравих малюнків, що прикрашають стіни, тротуари, під'їзди Чернівців, створені "Академією містомалювання" і не тільки.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Кладовище на вулиці Зеленій
1.05.18

Екскурсія по старому Чернівецькому кладовищу на вулиці Зеленій. Християнське та єврейське кладовище.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Екскурсія в ботанічний сад
1.05.18

Цвітіння магнолій в Чернівецькому ботанічному саду на вулиці Федьковича.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Таємниці Садгори
на замовлення

Лівий берег Чернівців - Садгора. Колись окреме місто. Монетарня барона Гартенберга. Палац Фрідмана. Казарми. Костел та багато іншого.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Євреї Чернівців
на замовлення
Історія колись найбільш чисельної національної групи старих Чернівців. Вклад євреїв у розвиток міста, визначні постаті та трагічна доля буковинського єврейства.
ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Літературні Чернівці
на замовлення

Екскурсія знайомить вас із літературною аурою міста, в якому "жили люди і книги" та де "книгарень було більше ніж пекарень".

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Чернівці Архітектурні
24.09.17

Архітектурні стилі, деталі, ліпнина, маскарони та статуї. Бездоганне планування вулиць і площ. Вишукані інтер'єри та затишні чернівецькі дворики.

ПРОГРАМА ТУРУ
75 грн
з особи
Вілли Чернівців
на замовлення

Тематична екскурсія районом австро-румунських вілл Чернівців - вулиці Садова, Федьковича, Аксенина.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Квартири подобово:
+38 (095) 861-76-00
 
 
Карта Чернівців:
 
 
Наші партнери:
 

 
Tourmarketing Ucraina

Copyright © 2011-2019 Чернiвцi. Всi права заxищенi. Чернівецьке екскурсійне бюро. м. Чернівці. Тел: +38 (095) 86-17-601, +38 (063) 92-69-558, +38 (068) 040-18-18, +38 (0372) 909-220.

м. Чернівці, вул. Поштова, 6 (вхід з вул. Чайковського).