+38 (0372) 90-92-20
+38 (095) 86-17-601
+38 (068) 04-01-818
+38 (063) 92-69-558
Квартири подобово:
+38 (095) 861-76-00
 
 
Карта Чернівців:
 
 
Наші партнери:
 

 
Tourmarketing Ucraina

Кладовище на вулиці Зеленій1.05.18


 11.00-13.00
50 грн
з особи

Збір групи відбувається на вулиці Кишинівській, 1 (біля центрального входу на християнське кладовище).

Екскурсію проводить директор кладовища.

Короткий опис екскурсії:

Історико – культурний заповідник «Кладовище  на  Зеленій вулиці» в Чернівцях потрапив в топ десятку найбільш містичних кладовищ України. Зберігаючи сторінки історії, некрополь буквально дихає таємницями.

Християнський цвинтар разом із іудейським утворюють тут один великий пам`ятник історії міста. Площа  Християнського некрополя складає понад 20 гектарів.Чимало  пам`ятників та родинних гробниць є пам`ятками монументального мистецтва і  становлять культурну цінність.Зокрема це гробниця родини Кохановських, де похоронений багаторічний бургомістр Чернівців Антон Кохановський, почесний громадянин міста, надгробок на могилі Лазаря Михаловича, мецената, який виділив кошти на пам`ятник «Пієта» на Центральній площі міста та заповів стипендії для талановитих гімназистів, гробівець чернівецьких міщан Книшів, який складається з кількох  красивих фігур, гробівець лікаря Залозецького та інші. Серед решти могил варто виділити могили Ольги Кобилянської та Юрія Федьковича. Історичну цінність некрополя складає і  каплиця Буковинських митрополитів. Перші поховання тут було зафіксовано ще на початку ХІХ століття, хоча офіційно християнський цвинтар відкрито у 1866 році. Велика частина некрополя-заповідника ще не вивчена. 

Єврейське кладовище на  вулиці Зеленій у Чернівцях є  одним з найбільших старих єврейських цвинтарів  у Центральній та Східній Європі. Площа цього  некрополя з музейним статусом складає більше 14 гектарів. Тут захоронено майже 50 тисяч представників єврейської громади Чернівців. Серед них  громадські, політичні діячі, письменники, поети, інтелігенція, ті, хто зробив значний внесок в політичне, економічне і культурне життя міста. Сприяли успішному розвитку єврейської громади в Чернівцях декрети  австрійського цісаря Йосифа ІІ, котрий в кінці 18 століття  першим в Європі лікавідував усі обмеження, дотичні до євреської торгівлі, заохочував представників громади до занять ремеслами та промислами, зрівняв своїми законами представників усіх конфесій, визначив стосунки між євреями і неєвреями, виписав права та обов`язки євреїв перед державою. Це спонукало багатьох євреїв переїхати на Буковину і до Чернівців зокрема.У 1866 році рішенням муніципалітету було засноване на вулиці Зеленій єврейське кладовище.

Серед  історичних та архітектурних пам`яток некрополя – Церемоніальна споруда, що була збудована на початку ХХ століття за проектом  архітектора Фрункеля, могила першого бургомістра Чернівців Едуарда Рейсса, єврейського поета Штейнбарга, лідера єврейської громади Бенно Штраухера та інших відомих євреїв.Їх склепи, монументи, стелли, мавзолеї  і саркофаги, як і наполовину зруйнована синагога на території кладовища чекають на реставрацію. Однак неабияке різномаїття  їх  стилів та форм в поєднанні з єврейськими орнаментами та  символами щороку збирають тут чималу кількість туристів з цілого світу. На цвинтарі знаходяться поховання євреських солдат першої світової війни(1914-1918) та жертв Голокосту. Сюди до нині приїзджають люди, щоб схилити  низько голови  перед помершими та вшанувати пам'ять своїх  історичних предків.

"А на тому боці, там живе Марічка..."
щоденно

Оглядова екскурсія по місту Чернівці + Чернівецький університет (колишня резиденція митрополитів).

ПРОГРАМА ТУРУ
75 грн
з особи
Чернівецький університет
щоденно

Центральні корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (колишня резиденція православних митрополитів Буковини та Далмації).

ПРОГРАМА ТУРУ
60 грн
з особи
Храми Чернівців
на замовлення
Екскурсія детально знайомить із поліконфесійним світом Чернівців. Історія та архітектурні особливості церков, костелів та синагог. Визначні церковні діячі міста.
ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Підземні Чернівці
31.12.19

Для любителів екстріму - прогулянка дренажним тунелем завдовжки 1500 м під резиденцією митрополитів Буковини до вулиці Гагаріна.

ПРОГРАМА ТУРУ
175 грн
з особи
Алко-тур Чернівцями
31.12.19

Неформальний тур 5 барами та ресторанами Чернівців із дегустацією ексклюзивних місцевих напоїв.

ПРОГРАМА ТУРУ
250 грн
з особи
Ретро-екскурсія "Вітання з Чернівців"
під замовлення

Театралізована екскурсія по місту Чернівці. Шляхетні інтер'єри старого міста. Історії кохання. 

ПРОГРАМА ТУРУ
100 грн
з особи
Графіті-тур по Чернівцях
10.11.19

Більше 20 яскравих малюнків, що прикрашають стіни, тротуари, під'їзди Чернівців, створені "Академією містомалювання" і не тільки.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Кладовище на вулиці Зеленій
1.05.18

Екскурсія по старому Чернівецькому кладовищу на вулиці Зеленій. Християнське та єврейське кладовище.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Екскурсія в ботанічний сад
1.05.18

Цвітіння магнолій в Чернівецькому ботанічному саду на вулиці Федьковича.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Таємниці Садгори
на замовлення

Лівий берег Чернівців - Садгора. Колись окреме місто. Монетарня барона Гартенберга. Палац Фрідмана. Казарми. Костел та багато іншого.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Євреї Чернівців
на замовлення
Історія колись найбільш чисельної національної групи старих Чернівців. Вклад євреїв у розвиток міста, визначні постаті та трагічна доля буковинського єврейства.
ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Літературні Чернівці
на замовлення

Екскурсія знайомить вас із літературною аурою міста, в якому "жили люди і книги" та де "книгарень було більше ніж пекарень".

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Чернівці Архітектурні
24.09.17

Архітектурні стилі, деталі, ліпнина, маскарони та статуї. Бездоганне планування вулиць і площ. Вишукані інтер'єри та затишні чернівецькі дворики.

ПРОГРАМА ТУРУ
75 грн
з особи
Вілли Чернівців
на замовлення

Тематична екскурсія районом австро-румунських вілл Чернівців - вулиці Садова, Федьковича, Аксенина.

ПРОГРАМА ТУРУ
50 грн
з особи
Квартири подобово:
+38 (095) 861-76-00
 
 
Карта Чернівців:
 
 
Наші партнери:
 

 
Tourmarketing Ucraina

Copyright © 2011-2019 Чернiвцi. Всi права заxищенi. Чернівецьке екскурсійне бюро. м. Чернівці. Тел: +38 (095) 86-17-601, +38 (063) 92-69-558, +38 (068) 040-18-18, +38 (0372) 909-220.

м. Чернівці, вул. Поштова, 6 (вхід з вул. Чайковського).