Під редакцією
д-ра. Д. Квітковського, проф. Т. Бриндзана, А. Жуковського
Видавництво "Д Р У К А Р Т"
Репринтне видання 1956 року
Чернівці
2 0 1 9
У Чернівцях перевидали відому книгу «Буковина. Її минуле і сучасне».
Це репринтне видання унікальної праці буковинських авторів-емігрантів 1956 року.
Видання, накладом у 1000 примірників, побачило світ у чернівецькому видавництві «Друк Арт». Над дизайном обкладинки працював відомий чернівецький художник Іван Балан. Обкладинка зеленого кольору, що символізує зелену Буковину. Книга має майже 1000 сторінок.
Ініціатором перевидання книги став Павло Колядинський, кандидат географічних наук, директор «Чернівецького екскурсійного бюро».
"Хотілося, аби краєзнавці, екскурсоводи та всі бажаючі могли мати правдиву і достовірну інформацію про історію Буковини, - каже Павло. – А ця книга досі залишається однією з кращих і найоб’єктивніших праць про наш край. Також хотілося віддати повагу і данину авторам, які зробили таку об’ємну працю у вигляді книги “Буковина. Її минуле і сучасне”. Ми зробили репринтне видання, тобто книжка повністю повторює вигляд первинного варіанту".
Репринтне видання книжки “Буковина. Її минуле і сучасне” видано за фінансової підтримки благодійного фонду «Кращим Бути», Чернівецької ОДА та обласної ради, турагентства «Чернівецьке екскурсійне бюро».
Також ці кошти були використані на створення електронної версії книги, з якою можна ознайомитись на сайті Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського: http://dobrabiblioteka.cv.ua/ua.
Книга «Буковина. Її минуле і сучасне» побачила світ закордоном у 1956 році. Над нею працювали до 20-ти авторів, які жили в еміграції. На обкладинці вказано трьох із них: Денис Квітковський, Теофіл Бриндзан та Аркадій Жуковський, вони є і упорядниками.
Зараз книга перевидана через 65 років після того, як вона вперше побачила світ. І це перше таке ґрунтовне перевидання цієї історичної праці.
Як відомо, на початку 90-х у Чернівцях видали у 2-частиних «Історію Буковини» Аркадія Жуковського – це праці суто Аркадія Жуковського із цієї товстої книги. Також книга є у вільному доступі на сайті «Diasporianа». Як кажуть історики, було і перевидання у повному об’ємі, невеликим накладом, це була така якісна ксерокопія.
Дозвіл на видання книги надала Ірина Жуковська, донька одного із авторів, відомого історика Аркадія Жуковського, вона живе у Парижі.
"Мені надзвичайно приємно почути, що ця книга знову побачила світ в оновленому вигляді, - написала Ірина Жуковська у своєму листі. - Мій батько дуже гордився би цим. Я знаю, що це було його найдорожчим бажанням як українського патріота, передати цей культурний спадок сучасним і майбутнім поколінням. Сьогодні дуже не простий час, але якщо плануватиметься презентація книги, то я з зроблю все можливе, щоб приїхати. Моя вдячність всій команді і Павлу Колядинському".
Книжка “Буковина. Її минуле і сучасне багато років була чи не єдиним таким солідним виданням з історії Буковини. Сьогодні з’явилося багато нових праць та книг з історії Буковини, але книжка “Буковина. Її минуле і сучасне” є основою багатьох досліджень.
Репринтне видання книжки “Буковина. Її минуле і сучасне” можна придбати у книгарнях Чернівців:
Для замовлення книги, телефонуйте за тел: (095) 86-17-601, (068) 040-18-18.
Коментар історика:
Олександр Добржанський, професор, доктор історичних наук:
"Для свого часу ця книжка була видатною подією. “Буковина. Її минуле і сучасне” - це фактично міні-енциклопедія про Буковину від найдавніших часів до 30-х років минулого століття. Зараз багато інформації з цієї книги оновлено, є новіші дослідження, але цінність цієї книги це не зменшує. Коли книжка була видана у 1956 році за кордоном, тут у нас був Радянський Союз, а там хотіли показати справжню історію Буковини. Це було важливо. І важливо, що вдалося зібрати непоганий колектив авторів. Це в основному вихідці з Буковини, які були на еміграції. Авторів було до 20-ти. Серед них і Аркадій Жуковський (історик), Денис Квітковський (правник) та Теофіл Бриндзан (філолог). Вони також є упорядниками. Треба зауважити, що ця книга відзначається високим рівнем науковості. Це все писалося на основі документів, досліджень і частково на основі власних спогадів. Автори мали доступ до закордонних архівів. Деякі події пам’ятали самі ще до еміграції. Історики цією книгою постійно користуються. Вона є своєрідним базисом для подальших досліджень. І ця книжка – це правдива історія Буковини, без радянських видумок. Навіть більше, “Буковина. Її минуле і сучасне” це був такий своєрідний ляпас радянській історіографії".
Наталія Фещук, піар-менеджер проєкту з перевидання книги «Буковина. Її минуле і сучасне».
Пеоновая плантация в Глибоке. Словянское городище с панорамой. Сыроварня и пасека в Михайловке. НЕ ПРОПУСТИТЕ!!!
Тюльпановое поле в Мамаевцах. Лужанская Вознесенская церковь 15 в. - самая старая каменная церковь Буковины.
Подольские Товтры. Водопад Бурбун. Водопад и парк в Малиевцах. Каменец-Подольский. Музей миниатюр "Замки Украины".
Тур к с. Нагоряны. "Шишковые горбы". 3-часовое путешествие на яхте к Бакоте. Экскурсия в монастырь. Панорама "Днестровского моря".
Романтический "Тоннель любви" в с. Клевань. Загадочный Таракановский форт. Легендарный замок в Дубно.
Однодневный тур к природному чуду Румынии - ущелью Биказ. Крепость Нямц. Красное озеро. Фуникулер. ТОП-5
Восхождение на Говерлу (2061 м) - самую высокую вершину украинских Карпат. Черногорский хребет.
Каньон Биказ. Сигишоара. Замок Дракулы в Бране. Замок Пелеш. Замок Кантакузіно. Брашов. Трасса 7С Трансфагараш. Озеро Балеа. Из Черновцов. Без ночных переездов. ТОП-10
Перевал Чумирна. Монастырь Молдовица. Музей гуцульской писанки. Карпатская узкоколейка. Пикник на природе.
Совата – курорт. Прайд – термальні басейни та соляна копальня. Теплий водоспад в Топліца. Біказ та Червоне озеро. НОВЕ!!!
Зимнее восхождение на гору Хомяк (1542 м). Полонина Хомяков. Панорама Яремче и Черногорского хребта. Яремче.
7 Чудес Румынии. Замок Корвинов в Хунедоаре. Соляная шахта Турда. Города Клуж-Напока и Альба-Юлия. Сибиу. Курорт Совата. БЕЗ НОЧНИХ ПЕРЕЕЗДОВ!
Лучшие замки Львовщины в одном туре: Олеський замок. Дворец в Подгорцах. Золочевский замок.
Львівський Океанаріум. Підземелля Львова. Центр реабілітації диких тварин у Галичі. Галицький національний парк.
Гуцульськое село Космач. Водопад Рушир. Керамика. Музей Довбуша. Прогулка на г. Сыглин к самой высокой качеле Карпат.
Яремче. Водопад. Гора Маковица. Полонина Маковица. Тропа Довбуша. Скалы Довбуша.Сыроварня.
Однодневный тур на Закарпатье. Озеро Синевир и водопад Шипот.
Бассейны "Жаворонок" в Берегово и "Теплые воды" Велятино. Закарпатская кухня. Дегустация вин, пиво "Ципа". ГАРЯЧИЙ ТУР!
Дорога Трансальпина. Девичьи скалы - "Душа Карпат". Борша. Кресельный подъемник. Самый высокий водопад Румынии - водопад коней.
Кимполунг-Молдовенеск. Похід через каньйон "Чортів Млин" до Дівочих скель масиву Рареу. Гірські краєвиди Південної Буковини. Румунія. НОВЕ!!!
Монастырь Крещатик. Панорама Залещиков. Джурынский водопад. Тюльпаны в Мамаевцах. Церковь в Лужанах.
Захватывающий тур к историческим городам западного Подолья: Чертков. Язловец. Бучач. Рукомыш. Подзамочек.
Румыния. Карпаты. Монастыри Путна, Сучавица, чорная керамика Марджиня. Соляная шахта Качика. Шоппинг.
Крепость в Збараже. Дворец Вишневецких. Кременец - коллегиум, гора Бона, монастырь. Тернополь.
Город Яссы в Румынии. Ботанический сад. Тропическая оранжерея. Дворец культуры. Университет. Храмы города. Шоппинг.
Прогулка к самым красивым водопадам Черновицкой области - Буковинским (Смугарским) водопадам.
Теребовля - замок и костел. Тернополь - экскурсия по городу и катание на катере по Тернопольскому ставу. Микулинцы. Экскурсия. Пиво. Зарваница.
Однодневный поход к скалам Кинашки и на гору Кинашка (1081 м) с собиранием грибов. Форелевая ферма.
Косов. Яворов. Национальный природный парк "Гуцульщина". Скала Терношорская Лада. Водопад Терношорский Гук. Гуцульськая сыроварня.
7 Чудес Румынии. Ущелье Биказ. Замок Дракулы в Бране. Замок Пелеш в Синая. Вечерний Брашов. Замок Кантакузино в Буштень.
Гора Игрець 1311 м. Полонина Игрець. Действующаю хата-гражда. Музей "Дидова аптека". Панорама Чорногорского хребта.
Яремче. Яблунецкий перевал. СПА-центр "Черная вода". Термальные воды Велятино. 3-х разовое питание и процедуры в стоимости тура!
Восхождение на гору Шпицы 1863 м. Одна из вершин Черногорского хребта. Скалы "спицы". Панорама Говерлы, Туркула и озера Бребенескул.
Каньон Биказ. Катание на катере по озеру Биказ. Рыбный ресторан. Дамба. Фуникулер в Пятра-Нямц. Шоппинг. НОВОЕ!!!
Сучава - Тронная крепость. Монастырь Святого Иоанна Нового (Сучавского). Монастыри Драгомирна, Воронец.
Поход от урочища Заросляк к высокогорному озеру Несамовыте (1750 м). Мост-виадук в Ворохте. Гора Шпицы и Ребра.
Пещера Оптимистическая - самая длинная пещера в мире. Экскурсия к подземному озеру Балатон.
Невероятные румынские Карпаты. Поход на гору Сухардул-Мик. Отдых у Красного озера (Лаку Рошу). Прогулка вдоль каньона Биказ.
Чемегівський каньйон. Зачарований ліс. Гора Костел. Карпатська гойдалка в Микуличині. НОВЕ!!!
Парк Софиевка. Фентези-парк "Новая Софиевка" в Умани. Дворцы в Тульчине и Немирове. Винница. Замок в Меджибоже.
Термы Бухареста - самый большой термальный комплекс Европы. Шоппинг. АКЦИЯ!!!
Закарпатье. Солотвино. 3 дня отдыха в комфортабельном отеле. Свои бассены. 3-х разовое питание включено. Яремче. Квасы - минеральный источник.
Целый день купания на Днестре на чистом, тенистом, безлюдном пляже. Катание на речном трамвае. Монастырь Галица. Панорама Днестровского моря. Комаров - панорамы Бакоты.
Буковель. Аква-парк "Мавка". Поход на гору Игрець. Верховина. Фитнес-тренинг на природе с профессиональным фитнес-тренером. НОВОЕ!!!
Румынские Карпаты. Национальный парк Чахлеу. Поход на гору Тоака (1904 м). Железные ступени длинной 1200 м. Невероятные виды.
Вижница. Село Виженка. Перевал Немчич. Поход к скалам Протятые камни. Камень Соколиный глаз.
Знижка - 15 % на найбільший аквапарк України - аквапарк "Мавка"! "Парк науки" на Буковелі. Ковчег Ноя - зоопарк і не тільки. НОВЕ!!!
Женецкий водопад. Яремче. Водопад Пробий. Сувенирный рынок. Буковель. Кресельный подъемник. Буковельское озеро. Парк динозавров.
Яремче. Водопад. Гедзе-парк Легенд. Буковель - лыжи VODA Club. Гуцул-Ленд. Парк динозавров. McDonalds.
Захватывающий тур к 2 из "7 Чудес Украины". Хотинская крепость. Каменец-Подольский. Cтарый город. Замок.
СПА-центр в с. Солка, Румыния. Соляные термальные бассейны, сауна. Шоппинг в супермаркете Lidl.
Экскурсия в подземное царство пещеры "Кристальная" в с. Кривче, пещеру-музей "Вертеба" в с. Бильче-Золоте и пещерный храм в с. Монастырок.
Монастырь в селе Крещатик. Панорама города Залещики. Днестровский каньон. Руины Червоноградского замка. Джуринский водопад.
Базар в Косове. Водопады в Шешорах. Тюдовская скала. Черемош. Водопад. Форелевая ферма.
Посещение 3 самых крупных торговых центра Сучавы - "Iulius Mall", "Shopping City Suceava", LIdl.
СПА-комплекс в селе Качика, Румыния. Соленые бассейны. Сауна. Джакузи. Польский костел. Соляная шахта Качика. Шоппинг в Радауцах. НОВОЕ!!!
Похід до водоспаду Борсук - найкращого водоспаду південної Буковини, Румунія. Монастир Путна - "румунський Єрусалим". Скит.